Kompresör Servisi

Mar 29, 2020 Genel

Kompresör Servisi

Vidalı kompresör. vidalı kompresör artık işletmelerin olmasa olmazları aralarında yer almaktadır işletmenizde bulunan hava kompresörü bulunduğu ortam sebebiyle hem kullanıcı tarafından yapılması gereken kontrol ve bakımlar.

Günlük Kompresör Bakımı

Kompresör bakımı günlük kullanıcı tarafından yapılması gerekenler hususlar. 1:Madde Kompresör günlük çalıştırmadan önce yağ seviyesi kontrol 2: Madde Hava tank bulunan suyun boşaltılması 3: Madde Hava filtresi temizliği 4: Madde Kompresör de her hangi bir yağ ve benzeri sızı kaçaklarının kontrol yapılması 5.Madde Kompresör’de bulunan radyatör temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir 6:Madde Radyatör tozlu ortamda ise hava ile (10) cm uzaktan hava tutulması önerilir.

Vidalı Kompresör Bakımı Kaç Saate Yapılır Sıkça Sorulan Sorular?

Kompresör bakımı marka ve model ler arasında değişiklik gösteriri genel olarak her ( 2000 ) satte bakımı yapılır Neler Değişir 1:Yağ 2:Yağ filtresi 3:Hava filtresi 4:Panel filtresi Not: makine markası ve modellerde değişiklik göstere bilir Neden ( 2000 ) saat Sıkıştırma sırasında, sıkışan hava geri akma eğilimindedir. Bu nedenle hava yağ ile sıkıştırılmıştır. Bir vidalı kompresörün ana bileşenleri Bu Sebep den dolayı Kompresör’de bulunan yağın sürtünme sebebiyle özelliğini kaybetmektedir,

ile admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbeti Aç
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Yardımcı olabilir miyiz?
Powered by